Ekin Koleji - İzmir -
EN  |  TR 
KURUMSAL
 Tarihçe
 Vizyon / Misyon
 Neden Ekin?
 Yönetim Kurulu
 Akademik Kadro Seyrek Kampüs
 Akademik Kadro Ataşehir Kampüs
 İdari Kadro
 Hedefleğimiz Öğrenci Nitelikleri
 Okul Marşı
 Kişisel Verilerin Korunması
Tarihçe

Eğitime gönül veren ve eğitimi önemseyen Reşitoğlu ve Baykal aileleri tarafından kurularak 1998 yılında eğitim hayatına başlayan Ekin Koleji’nin kuruluş çalışmalarına 1996 yılında başlanmıştır. Kuruluş aşamasında başta İskandinav ülkeleri olmak üzere eğitimde başarılı oldukları kabul edilen ülkelerin eğitim model ve sistemleri , okul türleri ve yapıları incelenmiş, okul türlerine göre okutulan dersler ve izledikleri öğretim yöntemleri ve uyguladıkları teknikler konusunda bilgiler toplanmış ,toplanan bilgiler eğitim bilim uzmanlarıyla tartışılarak ülkemizdeki eğitim sistemi ile karşılaştırması ve analizi yapılmıştır.

Yapılan analizlerden elde edilen veriler değerlendirilerek ülkemiz eğitim sistemine entegre edilebilecek eğitim ve öğretim anlayışı, uygulanacak eğitim modeli, yapılacak eğitsel etkinliklerin niteliği ve yapısı, müfredata destek için farklılaştırılacak öğretim programları ve bu yapılanmaya uygun fiziki yapının nasıl olması gerektiği belirlenmiştir. Elde edilen tüm veriler ışığında uygulanacak öğretim programı Oluşturulan komisyonlar aracılığı ile gelişim teoriler de dikkate alınarak Türk Eğitim sistemine uyarlanmış ve özgün bir yapılanma oluşturulmuştur.

Ekin Koleji 1998 yılında İlköğretim 1 ve 2. ve 3. sınıflarla eğitim-öğretim hayatına başlamış; o günden bu yana da kademeli olarak büyümüştür. Ekin koleji kuruluşundan günümüze geçen kısa zamanda elde ettiği başarılarıyla eğitim -öğretim hayatına nitelikli ve başarılı bir eğitim kurumu olduğunu kanıtlamıştır.

        
SEYREK KAMPÜS

İnönü mah. 9 Eylül cd.
No: 124 Seyrek / Menemen

Tel: 444 35 76

Fax: 0232 844 74 84
e-Posta: info@ekin.k12.tr
ATAŞEHİR KAMPÜS

Ataşehir Mahallesi
8019/21 Sokak No:37
Çiğli - İZMİR

Tel: 444 35 76

Fax: 0232 329 10 78
e-Posta: info@ekin.k12.tr
KISA YOLLAR

Neden Ekin?
Temel İlkelerimiz
Öğretim Modeli
Kampüste Yaşam
Kulüplerimiz
Sosyal Sorumluluklar
YEMEK LİSTESİ

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
BİZİ TAKİP EDİN