Ekin Koleji - İzmir -
                EN  |  TR
12EKİN KOLEJLERİ YAZ SPOR, SANAT VE BİLİM OKULLARI
 
 
 ONLINE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ -  FACEBOOK SAYFAMIZ İÇİN TIKLAYINIZ


YAZ OKULU

DÖNEM

SÜRE

ÜCRET

YAZ OKULU

SERVİS

1.DÖNEM

19 HAZİRAN
07 TEMMUZ

2 HAFTA

800.00 TL

KISA MESAFE 200 TL
UZUN MESAFE 250 TL

2.DÖNEM

10 TEMMUZ
21 TEMMUZ

2 HAFTA

800.00 TL

KISA MESAFE 200 TL
UZUN MESAFE 250 TL

3. DÖNEM

24 TEMMUZ
04 AĞUSTOS

2 HAFTA

800.00 TL

KISA MESAFE 200 TL
UZUN MESAFE 250 TL

* 26 HAZİRAN-30 HAZİRAN ARASINDA BAYRAM TATİLİ NEDENİYLE DERS YAPILMAYACAKTIR.
* Açık Büfe Kahvaltı
* Öğle Yemeği
* Meyve Saati

Öğrencilerimizin Yanında Bulunması Gerekenler :

 •Mayo
 •Bone
 •Havlu
 •Terlik
 •Yedek Çamaşır

YÜZME KURSU

DÖNEM

SÜRE

ÜCRET

SEÇENEK 1: SALI –PERŞEMBE: 2 GÜN:
SEÇENEK 2: PAZARTESİ- ÇARŞAMBA 2 GÜN
(*HER İKİ GRUBU DA SATIN ALARAK 4 GÜN KATILABİLİRSİNİZ)
  (**HER İKİ SEÇENEĞİ SATIN ALMADA %10 İNDİRİM UYGULANIR)

SERVİS

1.DÖNEM

19 HAZİRAN
20 TEMMUZ

4 HAFTA

240 TL
AYNI DÖNEM İÇERİSİNDE İKİ PROGRAM SATIN ALANA %10 İNDİRİM UYGULANIR.

120 TL

2.DÖNEM

24 TEMMUZ
17 AĞUSTOS

4 HAFTA

240 TL
AYNI DÖNEM İÇERİSİNDE İKİ PROGRAM SATIN ALANA %10 İNDİRİM UYGULANIR.

120 TL


*26 HAZİRAN-30 HAZİRAN ARASINDA BAYRAM TATİLİ NEDENİYLE DERS YAPILMAYACAKTIR.

Öğrencilerimizin Yanında Bulunması Gerekenler :


 •Mayo
 •Bone
 •Havlu
 •Terlik

SPOR KURSLARI
*BASKETBOL *VOLEYBOL *CİMNASTİK

DÖNEM

SÜRE

ÜCRET

SEÇENEK 1: SALI –PERŞEMBE: 2 GÜN:
SEÇENEK 2: PAZARTESİ- ÇARŞAMBA 2 GÜN
(*HER İKİ GRUBU DA SATIN ALARAK 4 GÜN KATILABİLİRSİNİZ)
  (**HER İKİ SEÇENEĞİ SATIN ALMADA %10 İNDİRİM UYGULANIR)

SERVİS

1.DÖNEM

19 HAZİRAN
20 TEMMUZ

4 HAFTA

240 TL
AYNI DÖNEM İÇERİSİNDE İKİ PROGRAM SATIN ALANA %10 İNDİRİM UYGULANIR.

120 TL

2.DÖNEM

24 TEMMUZ
17 AĞUSTOS

4 HAFTA

240 TL
AYNI DÖNEM İÇERİSİNDE İKİ PROGRAM SATIN ALANA %10 İNDİRİM UYGULANIR.

120 TL

*26 HAZİRAN-30 HAZİRAN ARASINDA BAYRAM TATİLİ NEDENİYLE DERS YAPILMAYACAKTIR.

Dönemlik ders programı için tıklayınız.

NEDEN EKİN KOLEJİ YAZ OKULU?

Büyük şehirlerde yaşayan çocuklarımız; trafik stresi, çevre ve gürültü kirliliği, kalabalık gibi olumsuz faktörlerden etkilenmekte, doğal yaşamdan gittikçe uzaklaşmaktalar. Buna bir de yoğun ders programları eklenince çocuklarımızın omuzlarına binen yük artmaktadır. Gelecekte bireyler arasındaki farkları belirleyecek olan teknik imkânlar değil, kişilerin sahip oldukları birikimler olacaktır. İşte EKİN KOLEJİ SPOR-SANAT VE BİLİM OKULLARI içerisinde yer alan YAZ OKULU PROGRAMI bir hayat boyu devam edecek olan eğitim sürecinin sağlam temeller üzerine kurulması için yaz aylarında hizmet vermektedir.

Eğitim sezonunun kapanması ile öğrencilerimiz uzun bir yaz tatiline girerler. Evde ve bilgisayar başında tatil geçirmek istemeyen öğrenciler için 2 haftalık dönemler halinde yaz okulu programı uygulamaktayız. Üç dönemden oluşan yaz okulumuz için eğlenirken öğrenen, sosyal becerilerini geliştirmelerine fırsat veren bir içerik hazırlanmıştır. Unutulmamalıdır ki insan hayatında farklı olan ve farklılık yaratan eylemler iz bırakmaktadır. Bu mantıkla oluşturduğumuz yaz okulu programımızın içeriği aşağıdaki gibidir;
     *Yaz okulu öğrencilerimiz yaş ve fiziksel özelliklerine göre 4 gruba ayrılır.
     *Dönemler ikişer haftadan oluşmaktadır.
     *Seyrek Kampüsümüzde 05 -15 yaş aralığındaki çocuklarımıza hafta içi her gün 09.00 – 16.45 saatleri arasında hizmet vermekteyiz.
     *Yaz okulumuzda sabah kahvaltısı+öğle yemeği ve meyve zamanı olmak üzere üç öğün beslenme zamanı vardır. Yemekler, günlük kalori ihtiyacı ve dengeli beslenme ölçütleri dikkate alınarak okulumuzda hazırlanır.
     *Okul hemşiremiz, yaz okulu süresince bizimle beraberdir.
     *Ferdi kaza sigortası, servis-sağlık hizmeti ve kampus güvenliği okulumuz tarafından sağlanmaktadır.
     *Yaz Okulu programımız; Ekin Koleji Seyrek Eğitim Yerleşkemizde yapılmaktadır. Yerleşkelerimiz, güvenlik görevlileri tarafından 24 saat kontrol edilmektedir.

Yaz Okulu Yaş Gruplarımız;
1.Grup   :  5-6 yaş (Çift Öğretmen)
2.Grup   :  7-8 yaş (Çift Öğretmen)
3.Grup   :  9-11 yaş 
4.Grup   :  12-15 yaş

Her grup 20 öğrenciden oluşacaktır. Tüm etkinlikler okulumuz Seyrek Yerleşkesinde gerçekleşecektir.

Etkinlikler


•Yüzme (Ana Branş)
Temel ısınma hareketleri, nefes teknikleri ve yüzme stillerinin öğretildiği yüzme derslerimiz her gün ve her grupta 1 saat olarak verilmektedir.

•Eğlence Parkuru
Çocukların fiziksel gelişimlerini olumlu yönde etkilemek ve geçirdikleri zamandan keyif almalarını sağlamak amacıyla okulumuz bahçesinde yer alan tırmanma merdiveni ve yatay ip geçişleri eğlence parkuru dersimizde kullanılmaktadır.

•Tırmanma Duvarı
Güvenlik kayışı ve ipleriyle, dağ kaskı takılarak kullanılan yapay tırmanma duvarımızda her yaştan çocuğun keyif aldığı bir saatlik tırmanma eğitimi verilmektedir.

•Alternatif Sporlar (basketbol-voleybol-jimnastik-badminton-eğitsel oyunlar)
Haftanın her günü her yaş grubunda uyguladığımız bireysel ve takım sporları derslerimiz içerisinde voleybol,basketbol,jimnastik ve badminton temel eğitimleri ile çocukların büyük keyif aldığı eğitsel oyunlar oynanmaktadır.

•Sinema

Sinema saati uygulamamız bütün grupların aynı anda konferans salonunda kendi yaş seviyelerine uygun olarak belirlenen filmleri izlediği bir uygulamadır.

•EKO Çocuklar ve Masal Dünyası - Tarım Bahçesi
EKO Çocuklar ve Masal Dünyası - Tarım Bahçesi dersimiz sadece 1. ve 2. grup öğrencilerimize yönelik olup bu dersimizde doğadan uzak bir yaşam süren öğrencileri doğayla tanıştırarak bitkilerin gelişimlerini yakından incelemelerine fırsat veriyoruz.


•Eğlenceli Bilim
Eğlenceli Bilim dersinde öğrencilerimiz önlüklerini giyip birer bilim insanı modeliyle yepyeni keşifler peşinde iz sürüyor ve çeşitli deneyler yapıyorlardır.

•Minik Aşçılar
10 parmağında 10 marifet” sloganıyla sadece 1. ve 2. grup öğrencilerimize verdiğimiz Minik Aşçılar dersinde öğrencilerimiz yemekhane görevlileri ve grup liderleri gözetiminde minik parmaklarıyla mutfağımızı lezzetli tatlarla donatmaktadırlar.

•Müzikli Eğlenceli Oyunlar
Hafta boyu süren eğlence dolu etkinliklerle mükemmel bir yaz tatili geçiren öğrencilerimiz Müzikli Eğlenceli Oyun saatinde çeşitli Animasyonlar ve danslarla eğlencenin doruk  noktasına ulaşıyorlar.

•Kareoke Zamanı
Karaoke zamanında 3. ve 4. grup öğrencilerimiz konferans salonumuzun sahnesinde kendileri için seçilmiş şarkılar eşliğinde karaoke yapıp sahne deneyimi kazanıyorlar.
 
•Hazine Avı
Hazine Avı dersimiz sadece 1. ve 2. grup öğrencilerimize yönelik bir ders olup bu derste öğrenciler kendileri için hazırlanan bir parkurda koyulan hedefleri harita yardımıyla en kısa sürede bulup yer-yön duygularını geliştirmektedirler.

 •Oryantiring

Oryantiring dersimiz sadece 3. ve 4. grup öğrencilerimize yönelik bir ders olup bu derste öğrenciler kendileri için hazırlanan bir parkurda koyulan hedefleri harita ve pusula yardımıyla en kısa sürede bulup yer-yön duygularını geliştirmekte aynı zamanda muhakeme ve strateji kurma becerilerini geliştirmektedirler.

•Jimnastik
Jimnastik dersinde öğrenciler temel ısınma ve temel jimnastik hareketleriyle, denge ve koordinasyon çalışmaları yapmaktadırlar. Bu çalışmalarla öğrencilerin el-göz, el-ayak, iki el ve iki ayak koordinasyonunun gelişimine destek olunmaktadır.

•Seramik
Seramik dersinde öğrencilerimiz belirlenen tema üzerinde çalışmalarını hazırlayıp daha sonra yapılan bu çalışmaları fırınlamakta ve kendi el emekleriyle ürettikleri bir sanat eseri ortaya koymaktadırlar.


•Bilgisayar – Kodlama
Bilgisayar – Kodlama dersinde öğrencilere bilgisayar yazılımı geliştirmenin temelleri öğretilmekte ve bu yolla da öğrencilere yansıtıcılık, yaratıcılık, problem çözme becerileri kazandırılmaktadır.

•İngilizce Şarkılar

İngilizce Şarkılar dersinde öğrencilerimiz müzik eşliğinde İngilizce şarkılar öğrenmekte ve yeni yeni İngilizce kelimeler öğrenmektedirler.

•Satranç-Go-Mangala
Satranç-Go-Mangala dersimizde öğrencilerimizin zeka gelişimlerine destek olup onlara farklı bakış açıları kazandırmayı ve strateji kurma becerileri kazandırmayı amaçlamaktayız.

•Dans
Dans dersimizde öğrencilerimize birbirinden farklı yörelere ve kültürlere ait dans koreografileri öğretip onlara yeni bir dans kültürü kazandırmaktayız.

•Drama
Yeni öğretim metotlarından biri olan drama dersimizde öğrencilere jest ve mimiklerini kullanma imkanı yaratıp yaratıcılıklarını geliştirecekleri bir ortam sunmaktayız.
 
•Müzik
Müzik dersimizde öğrencilere piyano, gitar ve yan flüt eğitimi verip kendi yeteneklerini keşfetmelerine olanak sağlamaktayız.
 
•Tay Park Binicilik
Tay Park Binicilik eğitiminde öğrencileri Karşıyaka’da bulunun Tay Park’a götürüyor ve onlara binicilik eğitimi veriyoruz.

Geziler
Gezimiz ikinci hafta düzenlenir. Gezi ücreti kurs ücretlerine dahil değildir. Katılma zorunluluğu yoktur. (Geziye katılmayan öğrenciler için ders programı devam eder.)
•Bowling

Bilgilendirme: 444 3576 
120 – Seyrek Yerleşkesi
0534 865 57 53
Serkan Özdemir

 


SEYREK KAMPÜS
İnönü mah. 9 Eylül cd.
No: 124 Seyrek / Menemen

Tel: 444 35 76

Fax: 0232 844 74 84
e-Posta: info@ekin.k12.tr
ATAŞEHİR KAMPÜS
Ataşehir Mahallesi
8019/21 Sokak No:37
Çiğli - İZMİR

Tel: 444 35 76

Fax: 0232 329 10 78
e-Posta: info@ekin.k12.tr
KISA YOLLAR
Neden Ekin?
Temel İlkelerimiz
Öğretim Modeli
Kampüste Yaşam
Kulüplerimiz
Sosyal Sorumluluklar
BİZİ TAKİP EDİN