Ekin Koleji - İzmir -
                EN  |  TREKİN KOLEJLERİ YAZ SPOR, SANAT VE BİLİM OKULLARI
 
 
 ONLINE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ -  FACEBOOK SAYFAMIZ İÇİN TIKLAYINIZ


YAZ OKULU

DÖNEM

SÜRE

ÜCRET

YAZ OKULU

SERVİS

1.DÖNEM

18 HAZİRAN
29 TEMMUZ

2 HAFTA

800.00 TL

KISA MESAFE 225 TL
UZUN MESAFE 275 TL

2.DÖNEM

02 TEMMUZ
13 TEMMUZ

2 HAFTA

800.00 TL

KISA MESAFE 225 TL
UZUN MESAFE 275 TL

3. DÖNEM

16 TEMMUZ
27 TEMMUZ

2 HAFTA

800.00 TL

KISA MESAFE 225 TL
UZUN MESAFE 275 TL

4. DÖNEM

30 TEMMUZ
10 AĞUSTOS

2 HAFTA

800.00 TL

KISA MESAFE 225 TL
UZUN MESAFE 275 TL

* Açık Büfe Kahvaltı
* Öğle Yemeği
* Meyve Saati

Öğrencilerimizin Yanında Bulunması Gerekenler :

 •Mayo
 •Bone
 •Havlu
 •Terlik
 •Yedek Çamaşır

YÜZME KURSU

DÖNEM

SÜRE

ÜCRET

SEÇENEK 1: SALI –PERŞEMBE: 2 GÜN:
SEÇENEK 2: PAZARTESİ- ÇARŞAMBA 2 GÜN
(*HER İKİ GRUBU DA SATIN ALARAK 4 GÜN KATILABİLİRSİNİZ)
  (**HER İKİ SEÇENEĞİ SATIN ALMADA %10 İNDİRİM UYGULANIR)

SERVİS

1.DÖNEM

14 MAYIS
8 HAZİRAN

4 HAFTA

150 TL
AYNI DÖNEM İÇERİSİNDE İKİ PROGRAM SATIN ALANA %10 İNDİRİM UYGULANIR.

100 TL

2.DÖNEM

25 HAZİRAN
20 TEMMUZ

4 HAFTA

150 TL
AYNI DÖNEM İÇERİSİNDE İKİ PROGRAM SATIN ALANA %10 İNDİRİM UYGULANIR.

100 TL

3.DÖNEM

23 TEMMUZ
17 AĞUSTOS

4 HAFTA

150 TL
AYNI DÖNEM İÇERİSİNDE İKİ PROGRAM SATIN ALANA %10 İNDİRİM UYGULANIR.

100 TL


*1. dönem dersleri okul dönemi olması nedeniyle cumartesi günleri yapılacaktır.

Öğrencilerimizin Yanında Bulunması Gerekenler :


 •Mayo
 •Bone
 •Havlu
 •Terlik

 

1.SEANS

2.SEANS

3.SEANS

4.SEANS

PAZARTESİ
ÇARŞAMBA

09.30 - 10.30

10.45 - 11.45

12.00 – 13.00

13.30 – 14.30

SALI
PERŞEMBE

09.30 - 10.30

10.45 - 11.45

12.00 – 13.00

13.30 – 14.30

1. dönem cumartesi

09.00-10.00

10.15-11.15

11.30-12.30

13.00-14.00SPOR KURSLARI – ÖZEL DERSLER
*TENİS *YÜZME *BADMİNTON *MASA TENİSİ *BASKETBOL *VOLEYBOL *CİMNASTİK

DÖNEM

SÜRE

ÜCRET

1 SAATLİK DERS ÜCRETİ 100 TL

DÖNEM

14 MAYIS – 17 AĞUSTOS

*ÖZEL DERSLERİMİZ 1 SAAT OLARAK YAPILMAKTADIR.
*DERS SAATLERİ ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİNİN UYGUN OLDUĞU SAATLERDE YAPILMAKTADIR.
*DERS SAATLERİ VELİ-ÖĞRETMEN GÖRÜŞMESİ SONUCUNDA BELİRLENMEKTEDİR.DÖNEMLİK DERS PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ.

NEDEN EKİN KOLEJİ YAZ OKULU?

Büyük şehirlerde yaşayan çocuklarımız; trafik stresi, çevre ve gürültü kirliliği, kalabalık gibi olumsuz faktörlerden etkilenmekte, doğal yaşamdan gittikçe uzaklaşmaktalar. Buna bir de yoğun ders programları eklenince çocuklarımızın omuzlarına binen yük artmaktadır. Gelecekte bireyler arasındaki farkları belirleyecek olan teknik imkânlar değil, kişilerin sahip oldukları birikimler olacaktır. İşte EKİN KOLEJİ SPOR-SANAT VE BİLİM OKULLARI içerisinde yer alan YAZ OKULU PROGRAMI bir hayat boyu devam edecek olan eğitim sürecinin sağlam temeller üzerine kurulması için yaz aylarında hizmet vermektedir.

Eğitim sezonunun kapanması ile öğrencilerimiz uzun bir yaz tatiline girerler. Evde ve bilgisayar başında tatil geçirmek istemeyen öğrenciler için 2 haftalık dönemler halinde yaz okulu programı uygulamaktayız. Üç dönemden oluşan yaz okulumuz için eğlenirken öğrenen, sosyal becerilerini geliştirmelerine fırsat veren bir içerik hazırlanmıştır. Unutulmamalıdır ki insan hayatında farklı olan ve farklılık yaratan eylemler iz bırakmaktadır. Bu mantıkla oluşturduğumuz yaz okulu programımızın içeriği aşağıdaki gibidir;
     *Yaz okulu öğrencilerimiz yaş ve fiziksel özelliklerine göre 4 gruba ayrılır.
     *Dönemler ikişer haftadan oluşmaktadır.
     *Seyrek Kampüsümüzde 05 -15 yaş aralığındaki çocuklarımıza hafta içi her gün 09.00 – 16.45 saatleri arasında hizmet vermekteyiz.
     *Yaz okulumuzda sabah kahvaltısı+öğle yemeği ve meyve zamanı olmak üzere üç öğün beslenme zamanı vardır. Yemekler, günlük kalori ihtiyacı ve dengeli beslenme ölçütleri dikkate alınarak okulumuzda hazırlanır.
     *Okul hemşiremiz, yaz okulu süresince bizimle beraberdir.
     *Ferdi kaza sigortası, servis-sağlık hizmeti ve kampus güvenliği okulumuz tarafından sağlanmaktadır.
     *Yaz Okulu programımız; Ekin Koleji Seyrek Eğitim Yerleşkemizde yapılmaktadır. Yerleşkelerimiz, güvenlik görevlileri tarafından 24 saat kontrol edilmektedir.

Yaz Okulu Yaş Gruplarımız;
1.Grup   :  5-6 yaş (Çift Öğretmen)
2.Grup   :  7-8 yaş 
3.Grup   :  9-11 yaş 
4.Grup   :  12-15 yaş

Her grup 20 öğrenciden oluşacaktır. Tüm etkinlikler okulumuz Seyrek Yerleşkesinde gerçekleşecektir.

SPORTİF FALİYETLER


Yüzme (Ana Branş)
Temel ısınma hareketleri, nefes teknikleri ve yüzme stillerinin öğretildiği yüzme derslerimiz, her gün ve her grupta 1 saat 30 dk. olarak verilecektir.


Eğlence Parkuru (Monkey Park)
Çocukların fiziksel gelişimlerini desteklemek ve geçirdikleri zamandan keyif almalarını sağlamak amacıyla okulumuz bahçesinde yer alan tırmanma merdiveni ve yatay ip geçişleri eğlence parkuru dersimizde kullanılacaktır.


Tırmanma Duvarı
Güvenlik kayışı ve ipleriyle, dağ kaskı takılarak yapay tırmanma duvarımızda uygulanan, her yaştan çocuğun keyif aldığı bir saatlik tırmanma eğitimidir.


Salon Sporları (basketbol-voleybol-jimnastik-badminton-eğitsel oyunlar-stafet yarışları-koordinasyon parkurları)
Haftanın her günü her yaş grubuna uygulayacağımız bireysel sporlar ve takım sporları derslerimizde voleybol, basketbol,jimnastik ve badminton temel eğitimleri ile çocukların büyük keyif aldığı eğitsel oyunlar oynanacaktır. Küçük yaş grupları için koordinatif beceri hareketleri ön planda olacaktır.


Hazine Avı
Hazine avı dersimiz sadece 1. ve 2. grup öğrencilerimize yönelik bir ders olup bu derste öğrenciler kendileri için hazırlanan bir parkurda koyulan hedefleri harita yardımıyla anlatılan hikayedeki ip uçlarını kullanarak en kısa sürede bulup yer-yön duygularını geliştireceklerdir.


Oryantiring
Oryantiring dersimiz sadece 3. ve 4. grup öğrencilerimize yönelik bir ders olup bu derste öğrenciler kendileri için hazırlanan bir parkurda koyulan hedefleri harita ve pusula yardımıyla en kısa sürede bulup yer-yön duygularını geliştirerek aynı zamanda muhakeme etme ve strateji kurma becerilerini geliştirecekler. Etkinliğimizde okul bahçemizin tamamı kullanılacaktır.


Temel Kamçlık Eğitimi
Temel kamçlık eğitimi dersimizde tüm yaş gruplarıyla okul bahçemizde çadır kurmayı, ateş yakmayı, ip bağlamayı, doğada yön bulmayı, su bulma yollarını ve hayatta kalma yollarını tartışıp en son ateşin etrafında büyük bir halka kurup şarkılar söyleyeceğiz.


Hareket Eğitimi (5-8 yaş)
Hareket eğitimi dersinde öğrenciler temel ısınma ve temel jimnastik hareketleriyle, denge ve koordinasyon çalışmaları yapacaklar. Bu çalışmalar öğrencilerin el-göz, el-ayak, iki el ve iki ayak koordinasyonunun gelişimine destek olacaktır.


Raket Sporları
Raket sporları dersimizde öğrencilere badminton ve tenis sporuna özgü temel vuruş teknikleri, raket tutuş şekilleri, branşa özgü temel oyun kuralları hakkında eğitim vereceğiz.


Geleneksel Sokak Oyunları
Geleneksel sokak oyunları dersimizde etrafı betonarme binalarla çevrili olan çocuklarımızın oynamaya fırsat bulamadıkları, anne ve babalarımızın bir zamanlar çok severek oynadıkları 9 kiremit, yakar top, renkli stop, yağ satarım bal satarım, kutu kutu pense, ortada sıçan ve daha nice geleneksel oyunu tarihe gömülmekten kurtarıp eğlenerek oynayacağız.


Gelişmekte Olan Sporlar (Hemsball-Bocce-Dart-Okçuluk)
Gelişmekte olan sporlar etkinlik saatimizde son yıllarda gelişmekte olan dart ve bocce sporu hakkında 1. ve 2. grup öğrencilerimizle, hemsball ve okçuluk sporu hakkında da 3. ve 4. grup öğrencilerimizle çeşitli aktiviteler yapacağız. Kendi aramızda yapacağımız mini turnuvalar sonucunda da sürpriz hediyelerin sahibi olacağız.


Balance Training
Balance training dersimiz denge çalışmalarının yapıldığı bir derstir. Bu dersimizde denge duruşları, denge yürüyüşleri, ip üzerinde yürüyüş vb. konular işlenecektir.


Bebestad Minik Atletler
Bebestad minik atletler dersimizde, 1. Grup öğrencilerimize atlama, yürüme, zıplama, yer değiştirme vb. koordinatif beceri kazandıracak çalışmalar yapılacaktır.


SANATSAL - BİLİMSEL FAALİYETLER

Drama
Yeni öğretim metotlarından biri olan drama dersimizde öğrencilere jest ve mimiklerini kullanma imkanı yaratıp yaratıcılıklarını geliştirecekleri bir ortam sunacağız.


Müzik Etkinlikleri
Müzik dersimizde öğrencilere piyano, gitar ve yan flüt eğitimi verip kendi yeteneklerini keşfetmelerine olanak sağlayacağız. Hep birlikte en güzel şarkıları seslendireceğiz.


Sinema
Sinema saati uygulamamız bütün grupların aynı anda konferans salonunda kendi yaş seviyelerine uygun olarak belirlenen filmleri izlediği bir uygulamadır.


İki ve Üç Boyutlu Görsel Sanatlar Etkinlik/Tasarım Atölyesi
İki ve üç boyutlu görsel sanatlar etkinlik/tasarım atölyesinde öğrencilerimizle farklı teknikler kullanılıp tasarımlar yapmanın yanı sıra; ebru, maske boyama, taş boyama ve origami çalışmaları yapacağız.


Arkeopark
Arkeopark dersimiz 1, 2 ve 3. grup öğrencilerimize yönelik olup bu dersimizde doğadan uzak bir yaşam süren çocuklarımızı doğayla tanıştırarak arkeolojik bilgiler içeren hikayeler, anlatacak ve kazılar yaptıracağız. Bu kazı çalışmaları sonunda bulunan eserleri boyayarak sergileyeceğiz.


Howerboard
Dinamik denge prensiplerine dayanarak sürücünün denge noktasını hesaplayan hız sensörüne sahip bir ulaşım aracıdır. Howerboard kullanımı esnasında öğrenciler iki ayak denge çalışmasını ve vücut denge çalışmasını eğlenceli bir biçimde yapacaklar. Bütün gruplarda uygulanan dersimiz öğretmen yardımıyla yapılacaktadır.


Eğlenceli Bilim
Eğlenceli Bilim dersinde öğrencilerimiz önlüklerini giyip birer bilim insanı modeliyle yepyeni keşifler peşinde iz sürecek ve çeşitli deneyler yapıp kendilerini bilimin sihirli dünyasında yolculuk yaparken bulacaklar.


Doğa Kaşifleri
Doğa Kaşifleri saatimizde gittikçe yok olan ve betonarme yapılara bürünen doğal ortamların çocuklarımız tarafından daha yakından tanınabilmeleri için çocuklarımızla beraber doğayla konuşacak, doğayı gözlemleyecek ve dinleyeceğiz. Yeri gelecek ağaç kabuklarını ve yapraklarını mercek yardımıyla inceleyecek onların derin yaşantısına ortak olacağız, yeri gelecek doğanın huzur veren sesine steteskopla kulak vereceğiz. Tüm bunları yaptıktan sonra ise doğanın bize armağanı olan yapraklar, taşlar ve dallarla yaratıcılığımızı konuşturup çeşitli eserler yaratacağız.

Minik Aşçılar
10 parmağında 10 marifet” sloganıyla sadece 1. ve 2. grup öğrencilerimize verdiğimiz Minik Aşçılar dersinde öğrencilerimiz yemekhane görevlileri ve grup liderleri gözetiminde minik parmaklarıyla mutfağımızı lezzetli tatlarla donatacaklar.


Müzikli Animasyon Oyunları
Hafta boyu süren eğlence dolu etkinliklerle mükemmel bir yaz tatili geçiren öğrencilerimiz müzikli animasyon oyunları saatinde çeşitli animasyonlar ve danslarla eğlencenin doruk noktasına ulaşacaklar. Her günün sonunda tüm grupların aynı anda katılacağı etkinlik saatimizde çeşitli yörelere ait oyun ve danslar yapılacaktır.


Bilgisayar – Kodlama
Bilgisayar – Kodlama dersinde öğrencilere bilgisayar yazılımı geliştirmenin temelleri öğretilmekte ve bu yolla da öğrencilere yansıtıcılık, yaratıcılık, problem çözme becerileri kazandırılacaktır.


Robotiks
Robotik çocukların mekaniği ve programlamayı birleştirerek oluşturduğu bir kodlama türüdür. Bu eğitimle çocuklara programlama dili öğretilirken aynı zamanda soyut kavramların somutlaştırılarak öğretilmesi amaçlanmaktadır. Çocuklar çeşitli kodlama faaliyetleriyle yaptıkları robotları kodlayarak onların hareket sistemlerini büyük bir merakla takip edeceklerdir. Bu atölyemiz 2, 3 ve 4. grup öğrencilerimize yöneliktir.


Lego
Bu atölyemiz sadece 1. grup öğrencilerimizi kapsamaktadır.


Hologram
Günümüz dünyasının değişim rüzgârları ve yenilikleri arasında holografi ve evrenin holografik algılanış tarzı, toplumsal bilinçte giderek yerleşmekte, bölgesel kültürel akımlara ilişkin oluşumlar, giderek yerlerini “holografik” modele bırakmaktadır. Ekin Koleji Yaz Okulu olarak hologram ders saatimizde basit yöntemli hologram çalışmaları yaparak evrenin var oluşu ve 3 boyutlu yapılar hakkında tartışmalar yapacağız.


Kitaplar ve Oyunlarla Baş başa
Atölyemizde bir yandan kitapların renkli dünyasına farklı etkinliklerle yolculuk yaparken bir yandan da oyunlarla dil becerimizi geliştireceğiz. Atölyemiz 2, 3 ve 4. grup öğrencilerimize yöneliktir.


Zekâ Oyunları ve Sayılarla Öğreniyorum
Atölyemizde yaş gruplarının pedagojik gelişimleri dikkate alınarak çeşitli zeka oyunları ve eğlenceli sayı çalışmaları yapılacaktır.


Mitoloji
Mitoloji saatimiz sadece 4. grup öğrencilerine yöneliktir. Bu atölyemizde öğrencilerimizle mitolojik konularda paylaşımlarda bulunup çeşitli tartışmalar yapacak, kısa filmler izleyerek hep birlikte bu filmlerin analizini yapacağız.


İngilizce Şarkılar (English FUN)
İngilizce Şarkılar dersinde öğrencilerimiz müzik eşliğinde İngilizce şarkılar söyleyecek ve yeni yeni İngilizce kelimeler öğreneceklerdir.


Satranç-Go
Satranç-Go dersimizde öğrencilerimizin zeka gelişimlerine destek olup onlara farklı bakış açıları kazandırmayı ve strateji kurma becerileri kazandırmayı amaçlamaktayız.


Tay Park Binicilik
Tay Park Binicilik eğitiminde öğrencileri Karşıyaka’da bulunun Tay Park’a götürecek ve onlara binicilik eğitimi vereceğiz.


Geziler
Gezimiz ikinci hafta düzenlenecektir. Gezi ücreti kurs ücretlerine dahil değildir. Katılma zorunluluğu yoktur. (Geziye katılmayan öğrenciler için ders programı devam eder.)
BowlingBilgilendirme: 444 3576 
120 – Seyrek Yerleşkesi
0534 865 57 53
Serkan Özdemir

 


SEYREK KAMPÜS
İnönü mah. 9 Eylül cd.
No: 124 Seyrek / Menemen

Tel: 444 35 76

Fax: 0232 844 74 84
e-Posta: info@ekin.k12.tr
ATAŞEHİR KAMPÜS
Ataşehir Mahallesi
8019/21 Sokak No:37
Çiğli - İZMİR

Tel: 444 35 76

Fax: 0232 329 10 78
e-Posta: info@ekin.k12.tr
KISA YOLLAR
Neden Ekin?
Temel İlkelerimiz
Öğretim Modeli
Kampüste Yaşam
Kulüplerimiz
Sosyal Sorumluluklar
BİZİ TAKİP EDİN