Ekin Koleji - İzmir -
                EN  |  TR
Başarılarımız  2017-2018 Öğretim Yılı    
  2016-2017 Öğretim Yılı    
  2015-2016 Öğretim Yılı    
  2014-2015 Öğretim Yılı    
  2013-2014 Öğretim Yılı    
  2012-2013 Öğretim Yılı     
  2011-2012 Öğretim Yılı     
  2010-2011 Öğretim Yılı    
  2009-2010 Öğretim Yılı    
  2009-2008 Öğretim Yılı    
2010-2011 Öğretim Yılı Başarılarımız


SBS/TEOG YERLEŞTİRME BAŞARILARIMIZ

   • Toplam puanlara göre okul başarı sıralamasında İlde 1.’lik ile 15.’lik arasında yer aldık.
   • İzmir’de 680 ilköğretim okulu bulunmaktadır.
   • Veriler, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan alınmıştır.

 

7 ÖĞRENCİMİZ TEVİTÖL’ÜN 1.AŞAMASINI KAZANDI

Gebze’de bulunan Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi’nin 3 aşamalı olarak yaptığı sınavın ilk aşamasını 7 öğrencimiz kazandı.

Tevitöl, akademik başarının yanı sıra sosyal etkinliklerdeki başarı ve zekayı kullanabilme yeteneğini ön plana çıkaran ve bunu geliştirmeyi amaç edinerek ülkesine üstün yetenekli öğrenciler kazandıran bir okul. Tevitöl, üç aşamalı olarak gerçekleştirdiği giriş sınavlarında kazanan öğrencilere de başarıları oranında burslar sağlıyor.

 

 
TORUNLAR ATLETİZM YARIŞMASI BAŞARILARIMIZ

İzmir'de Karşıyaka Rotary Kulübü öncülüğünde, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile bu yıl 26.sı düzenlenen Torunlar Atletizm  Yarışması'na 46 öğrencimiz ile katıldık.

Öğrencimiz Zeynep ALKAN Torunlar Atletizm yarışında 12 yaş fırlatma topu bayanlar İzmir 2.si oldu ve okulumuzu bir kez daha gururlandırdı. Bununla beraber 1 Haziran 2011 tarihinde yapılacak final yarışmalarına birçok öğrencimiz de katılmaya hak kazandı. 
EKİNLİ EKİN’İN BÜYÜK BAŞARISI!

Ekin Koleji 2005 mezunu, Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Bölümü öğrencisi Ekin Belce ALTAY; merkezi Slovenya’da bulunan “ Challenge Future” adlı düşünce platformunun düzenlediği yarışmada “ Dünya Birincisi” oldu.

  Türkçe Takımımızın 19 Mayıs haftasında düzenlediği münazaralar öncesi Ekinli öğrencilere hitap eden Ekin Belce ALTAY “ Okulunuzun kıymetini bilin arkadaşlar, çünkü ben bu kültürü Ekin’de okuduğum yıllarda edindim. Özgüvenimi burada kazandım ve kendimi hala burada hissediyorum.” dedi.


 
OKUL BİRİNCİSİ MEZUNUMUZ TBMM’NİN BİLGİ YARIŞMASINDA İZMİR’İ TEMSİL EDECEK

Bu yıl ilk kez TBMM Başkanlığının bünyesinde ulusal düzeyde gerçekleşecek olan “Liselerarası Bilgi Yarışması”na katılmak üzere her ilden bir lise belirlenmiş. İzmir’i temsil edecek olan Bornova Anadolu Lisesi’nde şu an öğrenim gören mezun öğrencimiz Gülbey Balım KESKİNER, okulunu temsil etmek üzere seçilen dört öğrenciden biri olarak gurur kaynağımız oldu. Öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.


 
 
İLÇE BASKETBOL MÜSABAKALARI DERECELERİMİZ

Okullar arası ilçe basketbol müsabakalarında yıldız erkek basketbol takımımız ilçe 1.si, küçük erkek basketbol takımımız ilçe 2.si oldu.

Tüm karşılaşmalarda okulumuza yakışan bir biçimde yarışan öğrencilerimiz, kupalarını aldıklarında başarılarının haklı gururunu yaşadılar. 
 
DÜNYA DANS YARIŞMASI DERECELERİMİZ

29 Nisan- 4 Mayıs 2011 tarihleri arasında Moskova’da gerçekleşen Dünya Dans Yarışması’nda öğrencimiz Ece ELÇİ bizi gururlandıran başarılar elde etmiştir.

Okulumuzu başarıyla temsil eden öğrencimiz, farklı kategorilerde Dünya 1.liği, 6.lığı ve Avrupa 3.lüğü derecelerini kazanmıştır.

 
 
TÜRKİYE GENÇLER GO ŞAMPİYONASI 3.SÜ EKİNGO'DAN

23-24 Nisan tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen 3. Türkiye Gençler Go Şampiyonası sonuçlandı. Şampiyonada öğrencimiz Emir Konuşkan (10 Kyu-EkinGo) 3. oldu.

İzmir'de "Go Kulübü"nü ilk kuran ilköğretim okulu olarak 2007 yılından bu yana çalışmalarımız devam ediyor. Kulüp rehber öğretmenlerimizle yürüttüğümüz çalışmaların sonucu olarak da birçok başarıya imza atıyoruz.  
 
“ BAHATTİN TATIŞ MATEMATİK YARIŞMASI ” İZMİR 2.LİĞİMİZ

İzmir Özel Türk Kolejinin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği “Bahattin Tatış Matematik Yarışması”nda öğrencimiz Alp Utku İyidilli; 35 okul, 105 öğrenci arasında ikinciliği elde ederek büyük bir başarı kazandı.

İki kategoride düzenlenen yarışmada takım olarak 6. olan ekibimiz; bireyselde elde ettiği ikincilikle okulumuzu gururlandırdı.

  
 
DESTINATION IMAGINATION YARIŞMASINDA EKİN KOLEJİ YİNE DERECE YAPTI!

Okulumuzun İngilizce takımı tarafından oluşturulan, görsel sanatlar takımımız tarafından desteklenen ve 6, 7 ve 8. sınıf düzeyinden öğrencilerimizin katıldığı Destination ImagiNation ekibimiz, 26 - 27 Mart 2010 tarihlerinde Robert Kolejinde yapılan yarışmaya katıldı.

Yarışmada 7’şer kişilik iki ayrı grup ile iki farklı kategoride yarışan öğrencilerimizden bir grubumuz, Mitoloji konusunda yarışıp Türkiye üçüncüsü olurken; diğer grubumuz teknik grupta Türkiye ikincisi olarak adımızı ülke genelinde bir kez daha duyurdu.

  
 
“İZMİR OKULLAR ARASI MATEMATİK YARIŞMASI” DERECELERİMİZ

Ege Lisesi tarafından 6 Mart 2011 tarihinde düzenlenen 13. “Okullar Arası Matematik Yarışması” eleme sınavında öğrencilerimiz Umut KİZAROĞLU, Emir KONUŞKAN ve Dilay DURUKAN okulumuzu gururlandıran başarılar elde ettiler.

İzmir’deki ilköğretim okulları ve liselerden toplam 370 öğrencinin katıldığı, klasik sorular ve test sorularından oluşan eleme sınavında 6. sınıflar düzeyinde 2.lik, 7.sınıflar düzeyinde 4.lük ve 8.sınıflar düzeyinde 3.lük derecesini okulumuza kazandırdılar.

  
 
8.SINIF ÖĞRENCİMİZ AYKUT’UN BİNİCİLİK DERECELERİ

TÜRKİYE BİNİCİLİK FEDERASYONU tarafından düzenlenen 29 Ekim Engel Atlama Yarışmaları    28-31 Ekim tarihleri arasında Buca Atlı Spor Kulübü’nde yapıldı.

16 farklı yarışma düzenlendi ve Cumhuriyet kupası ile diğer kupalar sahiplerini buldu. Okulumuz    8. Sınıf öğrencisi Aykut Akalın bu yarışmalardan üçüne (90 cm, 95 cm ve 100 cm) katıldı.  
ENÇ BAŞARI KULÜBÜMÜZ “SONSUZ BİRİKİM” “FLEMISH TRADE FAIR” YARIŞMASINDA EN BAŞARILI ŞİRKET DALINDA AVRUPA 2.Sİ OLDU

18-20 Şubat 2011 tarihleri arasında Belçika’nın Antwerp şehrinde yapılan Belçika’dan ve Avrupa’nın değişik ülkelerinden (İngiltere, Hollanda, Norveç, Türkiye, Finlandiya vb) 100 öğrenci şirketi ve 1000 kadar katılımcının katıldığı Junior Achievement fuarına Genç Başarı Şirketi 5 öğrencimiz (Efe Birkan,Yağmur Karpat, Caner Akbulut, Ceren Gönül, İlayda Bellisan) ve kulüp rehber öğretmenimiz Mustafa Gençay ile tek ilköğretim okulu olarak katıldık.

  
 
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ SATRANÇ TURNUVASI BAŞARILARIMIZ

Menemen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği satranç turnuvasında öğrencilerimiz bizleri gururlandıran başarılar elde etmişlerdir.

Süper Minikler  ( İlköğretim 1,2,ve3. sınıflar ) Bireysel sıralamada Barıştan ÜNAL 3. Okul takım sıralamasında okulumuz 2. olmuştur.

Yıldızlar ( 7. ve 8. sınıflar ) Bireysel erkekler sıralamasında Arman KAYA 1. Emir KONUŞKAN 3. olmuştur. Bireysel bayanlar sıralamasında Burcu ÖZDEMİR  1. , genel sıralamada 5. Okul takım sıralamasında, okulumuz 2. olmuştur.

  
 
ALMANYA ZDF KANALINDAKİ BİLGİ YARIŞMASINDA 2. OLDUK

Almanya’da bulunan ZDF kanalının genel kültür ve dil yeterliliği alanında düzenlemiş olduğu bilgi yarışmasında 2. olduk.

5. sınıf öğrencilerimizden Bora DURUÇAY, Defne BALCIOĞLU ve Deren Kaan DEMİRÇELİK’in, Almanca Öğretmenimiz Neslihan AKGÜN rehberliğinde hazırlandıkları ve katıldıkları 1,2 oder 3 adlı yarışmada takımımız Almanya 2.si oldu. Bu sonuç, Almanca dil eğitiminde de ne derecede başarılı ve iddialı olduğumuzun göstergesidir.  
 
KELİME TÜRETME YARIŞMASI İLÇE BİRİNCİSİ ÖĞRENCİMİZ DOĞA KESİKBAŞ

İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü’nün il çapında düzenlediği “ Kelime Türetme Yarışması- Scrabble” tüm ilçelerde 17-18 Mayıs 2011 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Menemen Lisesi’nde gerçekleştirilen yarı final ve finallerde öğrencimiz Doğa KESİKBAŞ büyük bir başarı göstererek rakiplerini eledi ve 1. olarak ildeki finallere katılma hakkı kazandı. 
 
BİRİNCİLİK YİNE EKİN’DE

Menemen Belediyesi Kültür ve Sanat Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu “Kubilay’a Mektup” konulu yarışmada 7.sınıf öğrencimiz Elif Sıdal GÜLTEKİN 1. oldu.

Kubilay’ın şehit edilişinin 80. yıl dönümü törenleri çerçevesinde düzenlenen yarışmadan; ilköğretim okulları seviyesinde 1.lik alan öğrencimize ödülü olan laptop, Menemen Kültür Merkezi’nde CHP Genel Sekreteri Prof. Dr. Süheyl BATUM tarafından verildi.
SEYREK KAMPÜS
İnönü mah. 9 Eylül cd.
No: 124 Seyrek / Menemen

Tel: 444 35 76

Fax: 0232 844 74 84
e-Posta: info@ekin.k12.tr
ATAŞEHİR KAMPÜS
Ataşehir Mahallesi
8019/21 Sokak No:37
Çiğli - İZMİR

Tel: 444 35 76

Fax: 0232 329 10 78
e-Posta: info@ekin.k12.tr
KISA YOLLAR
Neden Ekin?
Temel İlkelerimiz
Öğretim Modeli
Kampüste Yaşam
Kulüplerimiz
Sosyal Sorumluluklar
BİZİ TAKİP EDİN