Ekin Koleji - İzmir -
EN  |  TR 
OKUL ÖNCESİ
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
LİSE
 
Eğitim Öğretim
 
Üniversiteye Hazırlık Sistemi (ÜHS)
 
Advanced Placement Programı (AP)
 
Y.Diller Eğitim Öğretimi
 
Yurtdışı Üniversite Danışmanlığı
 
Yurtiçi Üniversite Danışmanlığı
 
Psikolojik Danışma ve Rehberlik
 
Koçluk Sistemi
 
Ölçme - Değerlendirme
 
Sosyal Yaşam Modülleri
 
Sanat & Spor
 
Kayıt Kabul ve Bursluluk
 
Veli-Öğretmen Görüşme Saatleri
 
Okul Ücretleri
 
Sınav Takvimi


Yurtiçi Üniversite Danışmanlığı/Kariyer Birimi
 

Yurt içi Üniversite Danışmanlığı, Ekin Lisesi Kariyer birimimizin (Yönetim ve PDR birimlerinin ortak oluşturduğu bir yapıdır) yürüttüğü bir danışmanlık sürecidir. 9. sınıf seviyesinden itibaren, öğrenci ve velilerimizi yurtiçi üniversite süreci konusunda bilgilendirmek üzere çalışmalara başlanır. Kariyer birimimiz tarafından, 10. sınıfta öğrencilerin mesleki yönelimlerinin belirlenmesine yardımcı olmak için pek çok raporlamanın yanı sıra ilgi ve yetenek testleri de uygulanarak, alan seçimlerini doğru bir şekilde yapmalarına katkıda bulunulur.


 Kariyer Birimimizin Diğer Çalışma Alanları

11. ve 12. sınıf seviyelerinde, öğrencilere YGS-LYS denemeleri uygulanır ve her öğrencinin sınav performansı çıkarılır. ŞÖK (Şube Öğretmenler Kurulu) raporu ve çıkan sınav performansı sonucuna göre gerekli stratejiler belirlenir.

Kariyer Birimi çalışmaları içerisinde; sınıf sunumları, atölye çalışmaları, çalıştaylar ve forumların yanı sıra, bireysel öğrenci ve veli görüşmeleri bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerin seçecekleri meslekleri belirleyebilmeleri için, her yıl belirlenen mesleklerin tanıtıldığı bir etkinlik, yurt içi üniversite fuarları, üniversite ziyaretleri ve okulumuzda üniversite tanıtımlarının yapıldığı özel günler planlanır.

Kariyer Biriminin diğer önemli bir görevi de YGS, LYS resmi sınav başvurularının yapılması, ÖSYM merkezi ile ilgili üniversite tercih ve yerleştirme işlemleri, mesleki gölgeleme planlamasının yapılması, ÜHP programı kapsamında bireysel strateji belirleme konularında danışmanlıktır.SEYREK KAMPÜS

İnönü mah. 9 Eylül cd.
No: 124 Seyrek / Menemen

Tel: 444 35 76

Fax: 0232 844 74 84
e-Posta: info@ekin.k12.tr
ATAŞEHİR KAMPÜS

Ataşehir Mahallesi
8019/21 Sokak No:37
Çiğli - İZMİR

Tel: 444 35 76

Fax: 0232 329 10 78
e-Posta: info@ekin.k12.tr
KISA YOLLAR

Neden Ekin?
Temel İlkelerimiz
Öğretim Modeli
Kampüste Yaşam
Kulüplerimiz
Sosyal Sorumluluklar
YEMEK LİSTESİ

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
BİZİ TAKİP EDİN