Ekin Koleji - İzmir -
EN  |  TR 
OKUL ÖNCESİ
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
LİSE
 
Eğitim Öğretim
 
Üniversiteye Hazırlık Sistemi (ÜHS)
 
Advanced Placement Programı (AP)
 
Y.Diller Eğitim Öğretimi
 
Yurtdışı Üniversite Danışmanlığı
 
Yurtiçi Üniversite Danışmanlığı
 
Psikolojik Danışma ve Rehberlik
 
Koçluk Sistemi
 
Ölçme - Değerlendirme
 
Sosyal Yaşam Modülleri
 
Sanat & Spor
 
Kayıt Kabul ve Bursluluk
 
Veli-Öğretmen Görüşme Saatleri
 
Okul Ücretleri
 
Sınav Takvimi


EKİN LİSESİN'DE YABANCI DİL EĞİTİMİ
 

Ekin Lisesinde 1.yabancı dil İngilizce,2. yabancı dil Almanca'dır. Kurulduğumuz günden beri yabancı dil eğitimine verilen önem doğrultusunda dil eğitimindeki yenilikler takip edilir ve öğrenciler için en iyisi olacağı düşünülenyöntemler uygulanır.

Ekin'de dil becerileri; yalnızca okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerileri olarak değil, öğrencileri hayata hazırlayan, donanımlarını geliştiren, hızla değişen günümüz dünyasına ve geleceğe hazırlayan 'Hayat Becerileri' olarak ele alınır. Böylelikle öğrenciler, yalnızca yabancı dil yetkinliklerini geliştirmekle kalmaz, yüksek öğrenim ve iş hayatında da kendilerine ışık tutacak olan bilgi ve becerileri edinmiş olurlar.

İngilizce'de B2/C1 Almanca'da A2.2 seviyelerinden farklı seviyelerde olan öğrenciler için 9. sınıfta seviye sınıfı oluşturulur. 10. ve 11. sınıfta seviye farkının giderilmesi ve için yaz ve BADP (Bireysel Akademik Destek Programı) devreye girer.

İlköğretim ve ortaöğretim seviyelerinde İngilizce eğitimini için hedeflediğimiz B1/B2, Almanca'da A2 seviyesine gelmiş olan, çok yönlü bir yabancı dil eğitimi ile karşılaşan Ekin'li öğrencilerin dünya vatandaşı olmaları, amaçlarımızdan biridir.

 Yabancı diller Yaz Dönemi Programı

Okula yeni başlayan ve farklı okullardan gelen öğrencilerle yıl içinde tamamlaması gereken eksikliği tespit edilen öğrencilerin seviye farklılıklarını gidermek ve alt öğrenme eksikliklerini tamamlamak için yaz döneminde 3 haftalık İngilizce ve Almanca kursları uygulanır.

 Seviye Tespit Sınavları

Eğitim dönemi sonunda öğrenme düzeyi belirleme ve yaz kursu döneminin başlangıcında tüm seviyelerde 'Seviye Tespit Sınavları' yapılır. İngilizce dersleri bu sınavların sonucuna göre belirlenen seviye sınıflarında işlenir. Seviye sınıflarında dil eğitimi, öğrencilerin ihtiyaçlarına göre seçilen kitaplar, ek kaynak ve materyallerle desteklenerek gerçekleştirilir. Yapılan ek çalışmalarla her öğrenci kendi düzeyine göre ödevlendirilirken, online makale ve kitap okuma platformlarından da ödevlendirmeler yapılarak öğrenilenlerin kalıcılığı sağlanır.

Derslerde kazanım eksikleri tespit edilen ve ara sınıflara gelen öğrenciler, bireysel akademik destek programına (BADP) alınır. Bireysel ya da grup olarak yapılan etüt çalışmaları öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda planlanır.

Lisemizde öğrenciler, uluslararası platformlarda rekabet etmek ve uluslararası projeleri yürütmek için de yabancı diller bölümü tarafından desteklenir.

 Yabancı Dil Bölümnce Yapılan Ek Çalışmalar

Okuyan, araştırmalar yapan, sunumlar hazırlayan, proje çalışmaları gerçekleştiren Ekin'liler, bir yandan düşünüp, dünyayı tanıyıp sorgularken, diğer yandan sözlü ve yazılı iletişim becerilerini geliştirler. Türkiye çapında liderlik ettiğimiz MUN (Model United Nations) ve FPS (Future Problem Solving) gibi programlar sorun çözme ve yaratıcı düşünme becerilerinin geliştiği programlardır.

 İkinci Yabancı Dil - Almanca

Okulumuzda ikinci yabancı dil Almanca'dır. Öğrencilerimizin ana dilleri dışında üçüncü bir dili edinmeleri İngilizce öğretimimiz ile benzer bir bakış açısıyla planlanmıştır. Ekin Koleji'nde öğrencilerimize 11. sınıfın sonuna kadar 2. yabancı dil eğitimi verilmektedir. İsteyen öğrencilerle ek dersler planlanır. Bunda amaç, dili Almanca olan bir ülkede üniversite okumak isteyen öğrencilerin bu alanda güçlendirilmesidir.

Bu bakış açısı ile Ekin Koleji, yıllardır mezun ettiği her öğrencisinde tüm becerileri gelişmiş bir yabancı dili ve bu dilin kültürünün kavranmasını hedeflemiştir ve bu dilde girilecek tüm sınavlarda başarılı olunmasını sağlayacak bir programla hizmet vermektedir. İkinci yabancı dilde de öğrencilerinin becerilerini kendilerini ifade edebilir düzeyde geliştirdikleri bir programla hareket etmektedir.Lisemize Almanca alt yapısı A1 seviyesi ile başlayan öğrencilerimizinliseyi A1.2 seviyesinde tamamlamaları hedeflenmektedir.
SEYREK KAMPÜS

İnönü mah. 9 Eylül cd.
No: 124 Seyrek / Menemen

Tel: 444 35 76

Fax: 0232 844 74 84
e-Posta: info@ekin.k12.tr
ATAŞEHİR KAMPÜS

Ataşehir Mahallesi
8019/21 Sokak No:37
Çiğli - İZMİR

Tel: 444 35 76

Fax: 0232 329 10 78
e-Posta: info@ekin.k12.tr
KISA YOLLAR

Neden Ekin?
Temel İlkelerimiz
Öğretim Modeli
Kampüste Yaşam
Kulüplerimiz
Sosyal Sorumluluklar
YEMEK LİSTESİ

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
BİZİ TAKİP EDİN