Ekin Koleji - İzmir -
EN  |  TR 
OKUL ÖNCESİ
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
LİSE
 
Eğitim Öğretim
 
Üniversiteye Hazırlık Sistemi (ÜHS)
 
Advanced Placement Programı (AP)
 
Y.Diller Eğitim Öğretimi
 
Yurtdışı Üniversite Danışmanlığı
 
Yurtiçi Üniversite Danışmanlığı
 
Psikolojik Danışma ve Rehberlik
 
Koçluk Sistemi
 
Ölçme - Değerlendirme
 
Sosyal Yaşam Modülleri
 
Sanat & Spor
 
Kayıt Kabul ve Bursluluk
 
Veli-Öğretmen Görüşme Saatleri
 
Okul Ücretleri
 
Sınav Takvimi


Sanat & Spor
 

Öğrencilerimizin kendilerini ifade etme aracı olarak ve yaşamlarını daha anlamlı ve renkli hale getirmek için sanat ve spordan destek alınır. Bu alanlar öğrencilerin, yoğun akademik çalışmalarına destek olurken ruhsal rahatlama ve farklı düşünme becerileri geliştirmelerine de olanak sağlar. Bunun için yoğun akademik çalışmalar çok çeşitli sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerle desteklenir ve öğrenciler katılım için teşvik edilir.

 SANAT

Ekin Lisesi sanat anlayışında, öğrencilerimizin sanat yoluyla kendi özgün bakış açılarıyla dünyayı yorumlama becerilerinin geliştirilmesi vardır. Bunun için Ekin Lisesi sanat programında; dünyada sanatın yeri, sanat türleri&tarihsel gelişimi, sanatla ifade etme yolları konularına yer verilir. Bu eğitimi alan bireylerin; sanat yoluyla hayatı anlamaları, sanatsal becerilerini kullanarak yaratıcılıklarını üretime dönüştürmeleri, yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini geliştirmeleri, derin düşünüp özgün bir bakış açısına sahip olmaları ve kültür ve estetik seviyelerinin artması, hedeflenir.

İnanıyoruz ki öğrencilerimiz, sanatın hayatımızdaki yerini ve önemini yaşamlarının bir parçası haline getiren bireyler olarak yetişirlerse, sanatla içi içe ve daha nitelikli bir yaşam sürebilirler.

 SPOR

Ekin Lisesi'nde spor anlayışı, ana sınıfından başlayarak 'sporu bir yaşam biçimi olarak benimseme' ilkesine dayanır. Erken yaştan itibaren yapılan düzenli spor eğitimi; bireylerin fiziksel ve zihinsel gelişimlerine, takım çalışması içinde rol almalarına, rekabet içerisinde dostlukla yarışma kültürü kazanmalarına ve olumlu bir hayat sürmelerine katkıda bulunur.

Ekin Koleji'nde spor programı, öğrencilerinin sosyal ve bedensel gelişim düzeylerine göre yapılandırılır. Bu kapsamlı ve çeşitlilik gösteren spor programı gerek bireysel, gerekse takım olarak öğrencilerimizin potansiyellerini ortaya koymalarını sağlar.

Okulumuz spor kompleksi, eğitimcilerimiz eşliğinde öğrencilerimizin her türlü sporu yapmasına ve çalışmasına olanak sağlayan güvenli ve eşsiz bir ortamdır.

Spor yoluyla öğrencilerimize; sorumluluk duygusu, kendine ve başkalarına saygı, dürüst oyunculuk ve özverili olma, liderlik özelliklerini geliştirme, kazanma ve kaybetme duygularını yönetebilme, bir takımın parçası olabilme becerileri kazandırılır ve sportif becerilerini bir üst seviyeye çıkarmaları hedeflenir.
SEYREK KAMPÜS

İnönü mah. 9 Eylül cd.
No: 124 Seyrek / Menemen

Tel: 444 35 76

Fax: 0232 844 74 84
e-Posta: info@ekin.k12.tr
ATAŞEHİR KAMPÜS

Ataşehir Mahallesi
8019/21 Sokak No:37
Çiğli - İZMİR

Tel: 444 35 76

Fax: 0232 329 10 78
e-Posta: info@ekin.k12.tr
KISA YOLLAR

Neden Ekin?
Temel İlkelerimiz
Öğretim Modeli
Kampüste Yaşam
Kulüplerimiz
Sosyal Sorumluluklar
YEMEK LİSTESİ

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
BİZİ TAKİP EDİN