Ekin Koleji - İzmir -
EN  |  TR 
OKUL ÖNCESİ
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
İLKOKUL
 
Eğitim Öğretim
 
Yabancı Dil Eğitimi
 
PDR
 • Rehberlik Anlayısımız
 • Hedefimiz
 • Ögrencilerle Yapılan Çalışmalar
 • Öğretmenlerle Yapılan Çalışmalar
 • Velilerle Yapılan Çalışmalar
 • Rehberlik Etkinlikleri
 •  
  Yemek Listesi
   
  Sınav Takvimi
   
  Kayıt Koşulları
   
  Veli-Öğretmen Görüşme Saatleri
   
  Okul Ücretleri


  Rehberlik Etkinlikleri
   


   Oryantasyon Çalışmaları

  Okulumuza yeni gelen öğrencilerimizle grup aidiyetlerini sağlamak adına küçük grup çalışması yapılır ve okul atmosferini, okul kurallarını, hak ve sorumluluklarını, okulun fiziksel yapısını ve işleyiş bölümlerini tanıma süreçleri izlenerek ihtiyaç halinde destek verilir.

   Sınıf Gözlem Çalışmaları

  Düzenli olarak yapılan sınıf gözlemlerinde öğrencilerimizin,

 • Dikkat,
 • Yönergeyi Anlama,
 • Zamanlama,
 • Akran İlişkileri,
 • Sınıf Kurallarına uyma

 • gibi süreçlerini izleme şansı elde edilir. Düzenli aralıklarla veli ve öğretmen görüşmeleriyle de görüşler paylaşılır.

   Bireysel Gelişim Görüşmeleri

  Öğrencilerimizin bilişsel, sosyal ve duygusal alanlarda gelişimini izlemek amacı ile yaş düzeyine uygun oyun ve tekniklerle yürütülen bireysel çalışmalardır.


   Grup Çalışmaları

  Arkadaş ilişkileri, iletişim, bireysel farklılıklara saygı ve kabul gibi ihtiyaç duyulan konularda öğrenci grupları ile yapılan çalışmaları içerir.


   Okul Olgunluğu Çalışması

  Anasınıfı öğrencilerimizin ölçme araçları ile 1.sınıf için hazır bulunuşluk düzeylerinin tespiti ve destek çalışmalarının programlanması ile ilgili yürütülen çalışmalardır. II. Dönem bireysel olarak, her öğrencimize uygulan ölçekler aracılığı ile, öğrencilerimizin birinci sınıfa hazır olma kapsamında geliştirilmesi gereken alanları tespit edilir ve aile ile paylaşılır.


   Yemek Yemek Benim İşim Çalışması

  Öğrencilerimizin yemek yeme sorumluluğunu geliştirmeleri ile ilgili yaptığımız bir çalışmadır. Konu ile ilgili farkındalık yaratmak adına sunum ve oyunlardan yararlanılarak başlattığımız bu çalışmamızda amacımız, öğrencilerimizin yetişkin kontrolüne gerek duymadan yeme davranışını sağlıklı bir biçimde üstlenmelerini sağlamaktır.


   Sorumluluk Çizelgem

  İlkokul 1. sınıf öğrencilerimizin bağımsız yemek yeme, giyinme, uyuma gibi öz bakım görevlerini, çalışma alışkanlıklarını ve ev içi sorumluluklarını yerine getirme gibi gelişimsel görevlerini yerine getirme konusunda öğrencilerimizin motivasyonunu arttıracak iki haftalık bir takip çalışmasıdır. Çalışma sırasında öğrencilerin çizelge takipleri yapılarak motivasyon görüşmeleri gerçekleştirilir. Çalışma sonunda her öğrenciye “Ben Büyüdüm” belgesi verilerek katılımları desteklenir.


   Ekin’de Ben

  Çocuğun kendisini tanımasını, kabul etmesini ve olumlu benlik algısı oluşturmasını desteklemek, sosyal ve duygusal gelişim için sınıfta ortam hazırlamak, olumlu iletişimi güçlendirmek ve öğrencinin paylaşmak istediği konular için fırsat yaratmak amacıyla 2. sınıf öğrencileriyle gerçekleştirilen bir çalışmadır.


   Cinsel Gelişim Eğitimi ve Bedensel Sınırlar

  Cinselliğe karşı olumlu ve sağlıklı bir tutum oluşturmak amacıyla yaş düzeyine uygun olarak hazırlanan sunum ve etkinlikleri kapsayan bir çalışmadır.


   BÇS (Ben Sorun Çözerim) Çalışmaları

  Sorun çözme becerisini geliştirmek amacıyla uyguladığımız bu programda öğrencilerimizin soruna daha geniş bakabilme, sorun çözme terminolojisini ve tekniklerini fark etmeleri amaçlanır.Üst sınıflarda program genişletilerek uygulanmaya devam edilir.


   Dikkat Geliştirme ve Konsantrasyon Çalışmaları

  Öğrencilerimizin çalışmalarında dikkatini yoğunlaştırabilme, istenilen sürede tamamlayabilme ve sabır gösterebilme becerilerini geliştirmek adına uygun kaynaklarla yürütülen çalışmaları kapsar.


   Çalışma Davranışlarının Geliştirilmesi

  Öğrencilerimizin, 1.sınıfta “Sorumluluk Çizelgem” ile başlayan çalışma davranışlarının gelişimine yönelik uygulamalarımız her sınıf düzeyinde yaşlarına uygun olarak yapılan yönlendirmelerle sürdürülür. Düzenli çalışma alışkanlığının kazanılması amacıyla ihtiyaç duyulan öğrencilere çalışma programı hazırlama konusunda rehberlik edilir. 4. sınıf öğrencilerinin kendi baskın öğrenme stillerini öğrenerek çalışma davranışlarını geliştirmeleri için yöntem ve teknikler aktarılır.

   Test, Ölçek ve Envanter Uygulamaları

  Öğrencilerimizin eğitim öğretim süreçleri boyunca tüm gelişim alanlarını takip etmek adına, özel test ve teknikler uygulanarak onları daha yakından tanıma adına yürütülen çalışmaları kapsar.  SEYREK KAMPÜS

  İnönü mah. 9 Eylül cd.
  No: 124 Seyrek / Menemen

  Tel: 444 35 76

  Fax: 0232 844 74 84
  e-Posta: info@ekin.k12.tr
  ATAŞEHİR KAMPÜS

  Ataşehir Mahallesi
  8019/21 Sokak No:37
  Çiğli - İZMİR

  Tel: 444 35 76

  Fax: 0232 329 10 78
  e-Posta: info@ekin.k12.tr
  KISA YOLLAR

  Neden Ekin?
  Temel İlkelerimiz
  Öğretim Modeli
  Kampüste Yaşam
  Kulüplerimiz
  Sosyal Sorumluluklar
  YEMEK LİSTESİ

  Anaokulu
  İlkokul
  Ortaokul
  Lise
  BİZİ TAKİP EDİN