Ekin Koleji - İzmir -
EN  |  TR 
OKUL ÖNCESİ
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
İLKOKUL
 
Eğitim Öğretim
 • Ögretim Modeli/Süreci
 • Eğitim Öğretim Programı
 • Ödev / Pekiştirme
 • Etütler
 • Ölçme Değerlendirme
 • Zenginleştirilmiş Program
 •  
  Yabancı Dil Eğitimi
   
  PDR
   
  Yemek Listesi
   
  Sınav Takvimi
   
  Kayıt Koşulları
   
  Veli-Öğretmen Görüşme Saatleri
   
  Okul Ücretleri


  Zenginleştirilmiş Program
     Okulumuzda ‘Milli Eğitim Bakanlığı Öğretim Programı’ yanı sıra derslerimizi uygulamalarla kalıcı hale getirmek ve öğrencilerimizin becerilerini geliştirmek için ‘Zenginleştirilmiş ve Farklılaştırılmış Programlar’ takip edilmektedir.


   Öz Değerler Programı

  Özel Ekin Koleji olarak toplumsal ve kültürel değerlerimizin nesillere aktarılmasında hissettiği sorumlulukla ‘Öz değerler Programı’ hazırlamıştır. Öğrencilerimizin; sevgi, saygı, sorumluluk, hoşgörü, dürüstlük, arkadaşlık, sabır başta olmak üzere tüm değerlerimizi anlamaları, benimsemeleri ve bu değerlere sahip çıkmaları için uygulamalı bir program takip edilmektedir.


   Yaratıcılık ve Düşünme Eğitimi Programı

  Yaratıcılıkları gelecekte çocuklarımıza yol gösterip her sektörde onlara kapı açacak farklılıkları olacaktır. Bu bilinçle hazırlanan “Yaratıcılık Programı”nda öğrencilerimizin farklı bakış açılarını ortaya koydukları birçok teknik uygulamaktadır.Program içeriğinde ağırlıklı olarak Yaratıcı Düşünme Yaprakları,Tangram ve Akıl Oyunları bulunmaktadır.


   Eğlenceli Bilim ve Laboratuvar Programı

  Özel Ekin İlkokulunda “Laboratuar Programı” ile öğrencilerin laboratuarlarda yaptıkları deneyler ile bilimsel merakları ve heyecanları desteklenmektedir. Tüm ilkokul sınıflarında sınıf düzeyine göre hazırlanmış programlara uygun olarak yapılan deneylerle işledikleri konularla kalıcı öğrenmeleri desteklenmektedir.

   GEMS Etkinlikleri

  GEMS (Great Explorations in Math and Science-Fende ve Matematikte Büyük Araştırmalar), heyecan verici etkili fen ve matematik etkinliklerini içeren bir programdır.GEMS etkinlikleri, kolayca elde edilebilen, ucuz malzemelerle gerçekleştirilir. GEMS fen bilimleri eğitiminde “gözetimli keşif” yönteminin en iyi yönlerini yansıtmaktadır. Gözetimli keşif yöntemi, bireylerin öğrenime doğrudan katılımını vurgular. GEMS etkinlikleri öğrencilerintemel fen ve matematik kavramlarını anlamalarını ve günlük yaşamlarında gerek duydukları sorgulama alışkanlığını edinmelerini sağlamaktadır.

   Ekin X (Akıl Oyunları Programı)

  Matematik derslerinin ilkokulda sadece kâğıt üzerinde kalması yeterli değildir. Öğrencilerin matematiksel algılarını, 3 boyutlu malzemeleri görerek matematiksel ilişkileri daha iyi anlamaları, matematik derslerinde farklı yönlerden düşünebilmelerinin desteklenmesi ve matematiksel zekâlarını geliştirecek oyunlar oynamaları için uygulanan özel bir programdır.
  Akıl oyunları ile zevkli dersler yaparak matematiğin kolay anlaşılır ve zevkli bir ders olması sağlanmaktadır.

   Ortak Okuma Programı

  Özel Ekin İlkokulunda nitelikli okuma, okuduklarını anlama ve yorumlama, kelime bilgisinin artması, dil zenginliği kazanma gibi konularda çalışmalar yapılan bir 'Ortak Okuma Programı' hazırlanmıştır. Her yıl öğretmenlerimizce her sınıf için seçilen ayrı bir dizi hikâye kitabı, yıl boyunca farklı etkinlikler uygulanarak tüm sınıflarda okunup incelenmektedir.

   Kitap Kurdu Programı

  Özel Ekin İlkokulunda 'Ortak Okuma Programı' dışında öğrencilerin kitapları sevmeleri, onlarla iyi vakit geçirmeleri, kitapların dünyasında arkadaşlar bulmaları, kendileri için doğru kitabı seçmeyi öğrenmeleri, kitaplar hakkında sohbet etmeleri gibi alanlarda onlara rehberlik etmek için 'Kitap Kurdu Programı' hazırlanmıştır. 1. sınıfta okuma yazmayı öğrendikten hemen sonra bir kutlama yapılarak her öğrencimiz 'kitap kurdu' olur. Bundan sonra öğrencilerin kendi seçip okudukları her kitap öğretmenlerince takip edilir. Kuponlarla takip edilir. Kuponlar arttıkça sertifikalara ve en önemlisi de bir sürü okunmuş kitap ve büyük bir okuma sevgisine dönüşür.

  Davet ettiğimiz konuklarımızla da renklenen bu programımıza sizler de kitap okuyarak destek olabilirsiniz.

   Tarım Bahçesi Programı (Seyrek Kampüs)

  Okulumuz kampüsünde binalar dışındaki tüm doğal alanları da öğrenme ortamı olarak kullanabilmektedir. Öğrencilerine özellikle hayat bilgisi dersi kazanımlarını “Tarım Bahçesi Programı” ile kalıcı hale getirecek imkânlar sunmaktadır. Tüm diğer derslerle de ilişkilendirdiği bu programda ekip diktikleri ürünlerin yanı sıra, mevsimleri gözlemleyebilmekte, doğadaki şekilleri matematik dersi ile ilişkilendirirken, Türkçe dersinde gözlemledikleri ile çalışmalar hazırlayabilmektedir.

   Öğrenci Mutfağı

  Öğrenci Mutfağı çalışmaları, yaparak -yaşayarak öğrenme modelinin bir parçasıdır. Yapılan tüm bu uygulamalarda çok yönlü eğitimi ve disiplinler arası anlayışı destekleriz. Sadece ortaya bir ürün çıkarmanın yanı sıra mayalama işleminde mantarları, turşu kurarken çözeltiyi, kekimizi dilimlerken kesirleri öğreniriz. 

  Öğrenci mutfağında çocuklar; yemeklerde kullanılan malzemeleri, mutfak aletlerini tanırkensebze doğramayı, zeytin dilmeyi, hamur açmayı, kremşanti köpürdetmeyi, kek yapmayı, turşu kurmayı, yoğurt mayalamayı, salata yapmayı vb. öğrenirler. Bunların yanı sıra sağlıklı beslenme, mutfakta hijyen, yemek adabı, masa düzeni gibi mutfak kültürüne ait konular da bu atölyede ele alınır. Atölye sonunda yapılan ürünlerin tadına bakılır, ürünler anne ve babalarla da paylaşılır. 

   Mandala Eğitimi

  Günümüzde çocuklardan birçok şey yapmasını isteyerek onları çeşitli stres faktörüyle karşı karşıya getiriyoruz. Mandala, çocuklara: 'Ben senin için şu an buradayım ve seninle güzel bir şeyler yapmak istiyorum.' demenin güzel bir yöntemidir. Mandala; daire veya merkez anlamına gelir. Belirgin bir şekilde duran merkez noktası etrafına şekiller ve desenler yerleştirilmiştir. Klasik müzik eşliğinde dıştan içe veya içten dışa boyanan mandala, çocukları sakinliğe ulaştırır, rahatlatır. Bu çalışmadan sonra yapılan grup çalışmalarında; çocukların dikkat ve konsantrasyonunda, uyum sağlamalarında ve dersi dinlemelerinde olumlu etkiler görülmektedir.  

   Eğitsel Geziler

  Eğitsel gezilerimiz okul saatleri içerisinde yapılmaktadır. Belirlenen Tema ve Proje kapsamında gelişimlerine uygun farklı alan ve mekanlara gezi yapılmaktadır. Gezilerimiz aracılığı ile öğrenmenin doğal ortamlarda, yaparak yaşayarak gerçekleşmesi hedefine destek olunmaktadır. 

   Sosyal Hizmet Programı

  Öğrencilerin sosyal bilinç geliştirmeleri, çevrelerini yakından uzağa tanımaları ve çevrelerinde neyi değiştirebileceklerine bilinçle bakabilmeleri için hazırlanan 'Sosyal Hizmet Programı' Özel Ekin İlkokulu öğrencilerince 1.sınıfta yakın çevrelerinde olan kişileri, görevlerini tanıyarak başlar, çevreye nasıl katkı sağlayabileceklerini anlayıp bilinç kazanmaları ile devam eder. İlerleyen sınıflarda okulu, okul çevresindeki hayatı ve daha sonra da çevreye hizmet sağlayan vakıfları tanıyıp bunlarda görev alarak bilinç kazanmalarını sağlar.

  Bunlar dışında branş derslerimiz de öğrencilerimizin yabancı dil, sanat, spor, müzik ve sosyal becerilerini geliştirmek üzere planlanmış ve başarısı kanıtlanmış programlarla uygulanmaya devam etmektedir.  SEYREK KAMPÜS

  İnönü mah. 9 Eylül cd.
  No: 124 Seyrek / Menemen

  Tel: 444 35 76

  Fax: 0232 844 74 84
  e-Posta: info@ekin.k12.tr
  ATAŞEHİR KAMPÜS

  Ataşehir Mahallesi
  8019/21 Sokak No:37
  Çiğli - İZMİR

  Tel: 444 35 76

  Fax: 0232 329 10 78
  e-Posta: info@ekin.k12.tr
  KISA YOLLAR

  Neden Ekin?
  Temel İlkelerimiz
  Öğretim Modeli
  Kampüste Yaşam
  Kulüplerimiz
  Sosyal Sorumluluklar
  YEMEK LİSTESİ

  Anaokulu
  İlkokul
  Ortaokul
  Lise
  BİZİ TAKİP EDİN