Ekin Koleji - İzmir -
EN  |  TR 
OKUL ÖNCESİ
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
İLKOKUL
 
Eğitim Öğretim
 • Ögretim Modeli/Süreci
 • Eğitim Öğretim Programı
 • Ödev / Pekiştirme
 • Etütler
 • Ölçme Değerlendirme
 • Zenginleştirilmiş Program
 •  
  Yabancı Dil Eğitimi
   
  PDR
   
  Yemek Listesi
   
  Sınav Takvimi
   
  Kayıt Koşulları
   
  Veli-Öğretmen Görüşme Saatleri
   
  Okul Ücretleri


  Ödev / Pekiştirme
   


   Ödev

  Özel Ekin İlkokulunda öğrenme okulda gerçekleşir. Öğrencilerin her konuyu ve kavramı okulda iyice öğrenmeleri için önlemler alınır; ancak pekiştirme, sorumluluk kazandırma, tekrar ettirme ve kendi öğrenme yöntemlerini geliştirmeleri için ev ödevleri verilir. Bunlar; ön hazırlık amaçlı pekiştirme ve üzerine düşündürme ya da değerlendirme amaçlı sorumluluklardır. 1. sınıflarda ortalama 15 dakika sürecek ödevler verilir.

  Her sene 10 dakika artar.

  Öğrencilerin 1. sınıfın 2. döneminden itibaren ödevlerini yardımsız yapmaları beklenir. Ailelerden sadece kontrol, süre ayarlaması, ortam düzenlemesi gibi konularda yardım istenir. Öğretmek öğretmenlerin işidir.

   Pekiştirme

  'Öğrenmek' kavramı günümüzün hızla değişen bilgi ortamında sorgulanması gereken bir kavram olmuştur. Öğrenilen bilgilerin kalıcılığı, sorgulanması, pekiştirilmesi, araştırılması öğrenmeden sonraki diğer basamaklar olarak karşımıza çıkmaktadır.

  Özel Ekin İlkokulunda öğrencilerin öğrendikleri bilgileri pekiştirmeleri için ödevler, tekrarlar yanı sıra tüm branş derslerinin de öğrenilen bir kavramı kendi ders kazanımları içinde işlediği “Birleşik Müfredat Çalışmaları” yapılmaktadır. Örneğin; Hayat Bilgisi dersinde öğrendiği bir bilgi üzerine Türkçe dersinde yazı çalışması yapması, matematikte bu konu ile ilgili olabilecek problemler çözmesi, görsel sanatlarda yaratıcı bir çalışma üretmesi, müzik dersinde kavrama ait bir parçayı çalışması, bilginin hem farklı alanlarda nasıl kullanılacağının kavranmasına hem de pekişmesine yardımcı olmaktadır.  SEYREK KAMPÜS

  İnönü mah. 9 Eylül cd.
  No: 124 Seyrek / Menemen

  Tel: 444 35 76

  Fax: 0232 844 74 84
  e-Posta: info@ekin.k12.tr
  ATAŞEHİR KAMPÜS

  Ataşehir Mahallesi
  8019/21 Sokak No:37
  Çiğli - İZMİR

  Tel: 444 35 76

  Fax: 0232 329 10 78
  e-Posta: info@ekin.k12.tr
  KISA YOLLAR

  Neden Ekin?
  Temel İlkelerimiz
  Öğretim Modeli
  Kampüste Yaşam
  Kulüplerimiz
  Sosyal Sorumluluklar
  YEMEK LİSTESİ

  Anaokulu
  İlkokul
  Ortaokul
  Lise
  BİZİ TAKİP EDİN