Ekin Koleji - İzmir -
EN  |  TR 
EĞİTİM-ÖĞRETİM
 Bilişim Teknolojileri Kullanımı
 • Hangi Becerileri Kazandırmalı?
 • Nasıl Bir Eğitim ve Müfredat?
 •  STEM Programı
   Kodlama Eğitimi
 • Robotik Kodlama Programı
 • Oyun Tasarımı Eğitim Programı
 • Ardunio Kodlama Programı
 •  Eğitimde 3D Teknolojisi Kullanımı
 • Hologram Yaratım Atölyesi
 • 3D Yazıcısı Kullanma Programı
 • Geleceğin Kaşifleri Programı
 • 21. Yüzyıl Eğitim Programları


   Ekin Okullarında Bilişim Teknolojileri Kullanımı

  Teknoloji ve internetin baş döndürücü gelişimi, bugün hayat kalitemizi etkilemektedir. Bu gelişimlerin bir kısmı öngörebildiğimiz, bir kısmı ise henüz keşfedilmemiş, hayal bile edemeyeceğimiz bir şekilde gelişmeye devam edecektir. İyileştirilmiş internet alanları ve sanal gerçeklik gibi gün geçtikçe yaşamımızın her alanına girme hızı artan yeni teknolojiler, artık her türlü iş kolunda ve günlük sosyal yaşamımızda etkin olarak kullanılmaktadır. Yol bilgisayarlı arabalar, nereye gideceğimizi söyleyen navigasyonlar, eve gittiğimizde otomatik yanan kombiler, hava kalitesini ölçen sensörler gibi listeyi sayfalar dolusu uzatabiliriz. Bu yönüyle bakıldığında teknolojik gelişmeler, hayatımızı kolaylaştıran ve konforumuzu artıran bir olgudur. Bunun için teknoloji kullanımını çok sevdik, yaşamımıza kattığı konfora çabuk alıştık ve yeni teknolojilerin çıkmasını sabırsızlıkla bekler olduk ancak farkına varmamız gereken çok önemli bir husus bu teknolojileri üreten değil, tüketen tarafta olduğumuz gerçeğidir. Ülke olarak başkalarının bizler adına ürettiği teknolojiyi satın alma oranımız, ürettiğimizin çok çok üzerinde. İşte bunun için Ekin Okulları olarak öğrencilerimizin, “salt tüketen değil, üretme bilincine sahip bireyler” olmaları en önemli amacımız. Şu gerçeği unutmamalıyız ki hangi iş kolu ile uğraşırsak uğraşalım (mühendis, doktor veya çiftçi olun) teknoloji geleceğimizin büyük bir parçası olacaktır. Tam da bu nedenle dışa bağımlı olmayan, teknoloji üreten ve farklı bakış açılarına sahip gelecek nesillere ihtiyacımız var.

  Biliyoruz ki teknolojinin nimetinden faydalanmak ve geleceğe yönelik nitelikli insan yetiştirmek için artık sıradan yöntem ve stratejilerle uğraşmak faydasız. Teknolojiye hâkim olup onu üretebilecek bireyler olmaları için öğrencilerimizi, analitik düşünme gibi 21.yy becerileri ile donatmak gerekmektedir. Bu becerileri kazandırmaya yönelik yapılandırılan eğitim programlarımızla öğrencilerin, teknoloji okuryazarlıklarını ve bilişim teknolojileri yeterliliklerini artırmak için merak duygularını tetikleyen keyifli bir öğrenme ortamı kurguladık. Bu öğrenmenin daha kalıcı ve etkili olması için deneyimleyerek öğrenme, problem çözme, analitik-yaratıcı-eleştirel düşünme ve iş birliği yapabilme kavramlarına odaklanıyoruz. Öğrencilerimize bu becerileri kazandırmak için öğrenme ortamlarını farklı ve zenginleştirilmiş programlarla destekliyor, teknolojik alt yapımızı güçlendiriyor ve eğitim programlarına entegre edilebilen STEM, Robotik Kodlama, Kodlama Eğitimi, Oyun Tasarımı, 3D Teknolojisi, Sanal Gerçeklik Uygulamaları gibi programlara müfredatımızda yer veriyoruz.

  Böylece öğrencilerimiz; kendi oyunlarını tasarlayıp kodlayan, kişisel web sitelerini oluşturabilen, ihtiyaç duyduğu programların geliştirilmesine katkı koyan, mekanik becerilerini sergileyebilecekleri robotik uygulamalarını kurgulayıp kullanabilen yani teknolojiyi etkin kullanma yeterliliği olan bireyler olacaklardır.

  SEYREK KAMPÜS

  İnönü mah. 9 Eylül cd.
  No: 124 Seyrek / Menemen

  Tel: 444 35 76

  Fax: 0232 844 74 84
  e-Posta: info@ekin.k12.tr
  ATAŞEHİR KAMPÜS

  Ataşehir Mahallesi
  8019/21 Sokak No:37
  Çiğli - İZMİR

  Tel: 444 35 76

  Fax: 0232 329 10 78
  e-Posta: info@ekin.k12.tr
  KISA YOLLAR

  Neden Ekin?
  Temel İlkelerimiz
  Öğretim Modeli
  Kampüste Yaşam
  Kulüplerimiz
  Sosyal Sorumluluklar
  YEMEK LİSTESİ

  Anaokulu
  İlkokul
  Ortaokul
  Lise
  BİZİ TAKİP EDİN